انواع رنگ تاتو

انواع رنگ تاتو : برای نقش انداختن روی بدن و صورت از رنگ تاتو مخصوص استفاده می شود. برای زیباتر کردن نتیجه کار می توان از رنگ های متنوع استفاده کرد. البته پیش از انجام این کار، بهتر است بدانید که رنگ قرمز در بین رنگ ها، دیرتر پاک می شود.

انواع رنگ تاتو : شایع ترین انواع رنگ تاتو سبز، قهوه ای و مشکی هستند. البته گاهی اوقات رنگ های دیگری نظیر سفید و قرمز نیز مورد استفاده قرار می گیرند. معمولا در تاتو درمانی یا آرایش دائم از رنگ های مشکی، آبی تیره، قهوه ای و قرمز برای لب ها استفاده می شود. در تاتوی دکوراتیو نیز می توان از رنگ های مختلف و ترکیبی برای تزئین هر چه زیباتر استفاده کرد.

مواد تشکیل دهنده رنگ تاتو :


از جمله مواد تشکیل دهنده رنگ تاتو می توان به اکسید آهن، دی اکسید تیتانیوم، جوهر سیاه، جوهر آبی، جوهر سبز، جوهر زرد و جوهر نقره ای اشاره کرد. کربن و جوهر سیاه به کار رفته در رنگ تاتو عمدتا آن را به رنگ تیره و سیاه در می آورد. تاتوهایی که به وسیله رنگدانه های حاوی اکسید آهن و دی اکسید تیتانیوم رنگی شده اند، تیره خواهد بود. اگر جوهر آبی، سبز یا زرد به کار رفته باشد، تاتو به همان رنگ ها خواهد بود.

رنگ تاتو موقت :

شاید شما هم درباره رنگ تاتو موقت و دائم شنیده باشید. اجازه دهید از همین ابتدا به شما بگوییم که رنگ تاتو دائم به طور کلی وجود خارجی نداشته و پس از گذشت مدت زمان مشخص، به طور کامل کم رنگ و رفته رفته محو می شود. به خصوص در تاتوهای امروزی که رنگ به سطح کم عمق تری از پوست تزریق می شود. به طور مثال در روش های میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ، رنگ تاتو در سطح بالاتری از پوست تزریق شده و به مرور پس از گذشت چند ماه از روی آن محو می شود.

کاربرد انواع رنگ تاتو :

از رنگ تاتو با پایه آب می توان برای بدن استفاده کرد. رنگ تاتو با پایه روغن نیز برای صورت مناسب تر است. البته در برخی مواقع استثنا نیز وجود دارد و می توان از رنگ های پایه آب برای صورت استفاده کرد.