آستانه درد در برخی افراد بسیار بسیار پایین است. این مسئله دلایل مختلفی دارد. و غالبا بخاطر مصرف داروهای خاص و یا سیستم عصبی حساس بروز می کند. و حتی در صورت استفاده از پمادهای بی حسی قوی قبل از کار مثل عقرب، باز هم نیاز به استفاده از بی حسی حین کار دارند. بی حسی یخی بی ال (BL) یکی از بهترین بی حسی های یخی (آیس) برای حین کار تاتو و میکروپیگمنتیشن است. بی ال محصول کشور چین است.

استفاده از یک محصول بی حسی خوب در تاتو یا میکروپیگمنتیشن بسیار اهمیت دارد.اگر در حین انجام تاتو عمل بی حسی درست انجام نشود علاوه بر اینکه مشتری بسیار اذیت می شود و درد زیادی را تحمل می کند پیگمنتر نیز به دلیل نداشتن آرامش روانی از طرف مشتری تسلط کامل برای اجرای تاتو را نخواهد داشت زیرا پیگمنتر در طول انجام  احتیاج به تمرکز زیادی دارد .نا آرامی ها و انتقال استرس مشتری به پیگمنتر و حرکات عضلات صورت و بدن که به صورت ناخودآگاه در جواب به درد برای مشتری به وجود می آید همه و همه باعث بالا رفتن میزان خطا در کار تاو و پیگمنتر می شود.و چون این کار نوعی آرایش دائم محسوب می شود جبران این خطا ها کار بسیار سختی است.

بی حسی جی لانگ 

بی حسی یخی جی لانگ مناسب برای حین کار می باشد، اگر میخواهید در اول کار خودتان از بی حسی استفاده کنید بهتر است که از بی حسی پمادی استفاده کنید. ولی اگر در حین کار تاتو نیاز به بی حس کردن پیدا کردید از بی حسی یخی یا همان بی حسی قطره ای جی لانگ استفاده کنید.

بسیار قوی
بی حسی یخی
مناسب برای حین کار
جوابدهی در ۳ دقیقه
در دو سایز بزرگ و کوچک
سایز بزرگ ۲۰ میل
سایز کوچک ۲ میل

بی حسی آمولت – پروجیس

بی حسی ۴۷ درصد بدون نیاز به تمدید در حین کار
دوام بی حسی در موضع حداقل به مدت ۱ ساعت
بدون آسیب رساندن به چشم ، ابرو و لب
بدون آسیب رساندن به توناژ رنگی
بی حسی مناسب رنگ بر نبوده و آلرژی زا نیست
باعث کاهش تورم و افزایش رنگ پذیری در هنگام تاتو می شود

بی حسی یخی بی ال bl

این محصول کاملا مختص انجام تاتو بدن و ابرو و لب می باشد و در مصارف دیگر کاربرد ندارد. 

روش مصرف بی حسی بی ال : با توجه به اینکه انجام عمل تاتو با درد موضعی همراه است . تاتو کاران عزیز معمولا قبل شروع تاتو ویا در حین انجام تاتو از بی حسی های مختلفی استفاده میکنند.پس میتوان گفت بی حسی تاتو به دو روش مختلف مورد استفاده قرار می گیرد .

۱- باید برای بی حس شدن پوست سطح پوست را با سوزن تاتو باز کرد ( یعنی سوراخ ایجاد کرد ) تا بی حسی به زیر پوست نفوذ کند و پوست بی حس شود.پس در زمان شروع کار اول سطح پوست را با سوزن یک سر و یا دوسر سوراخ کرده و بعد کمی از بی حسی تاتو که به صورت مایع است را با خلاله دندان و یا گوش پاک کن باریک ونازک به روی پوست کشیده تا سطح پوست کاملا به بی حسی آغشته شود.و مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه صبر کرده و شروع به انجام تاتو میکنیم.
توجه : بی حسی های مایع ( بیلین BL ) در دمای معمولی به صورت جامد یا یخ زده هستند اگر در زمان استفاده به این مشکل برخورد کردید فورا شیشه محتوی بی حسی را بین دو دست قرار داده و با کشیدن دو دست به هم شیشه را کمی گرم کنید ،فورا بی حسی تبدیل به مایع میشود و میتوانید از آن به راحتی استفاده کنید. به علت تاثیر خیلی عالی این محصول و از طرفی قیمت مناسب، مقدار محصول در بسته بندی بسیار کم است و این مقدار برای استفاده تاتو ابرو برای ۴ نفر حدودا کافی است.

۲-یکی بی حسی هایی که قبل شروع کار تاتو به روش زیر استفاده میشود:
با کمی آب موضعی که میخواهید تاتو انجام دهید را خیس کرده سپس مقداری از بی حسی را که معمولا در این نوع به صورت پمادی است را روی همان مکان بصورت یک لایه نازک قرار می دهیم.سپس با یک تکه نایلون تمیز و ترجیحا نایلون فریزری نازک سطح پوست را پوشاننده و مدت ۱۰ تا۲۰ دقیقه ( با توجه به ضخامت و نوع پوست فرد )صبر میکنیم.بعد نایلون را برداشته و به راحتی و بدون درد شروع به انجام تاتو میکنیم