مراقبت های روزانه بعد از تاتو

مراقبت های روزانه بعد از انجام تاتو : اینکه به چه سرعت تاتو خوب می شود بستگی به اندازه و تراکم ان دارد . تاتوهای بزرگتر بیشتر قرمز و متورم می مانند، زیرا آسیب بیشتر به پوست دارد.

مراقبت های روزانه بعد از انجام تاتو : به محض اتمام تاتو مراقبت های بعد از آن شروع می شود. تاتوکار باید یک لایه نازک از پماد نفت را روی تاتو بمالد و  ناحیه را با باند یا پوشش پلاستیکی بپوشاند. این پوشش مانع از ورود باکتری ها به پوست شما می شود. همچنین از تاتو در برابر تماس با لباس  و متورم شدن آن محافظت می کند.

روز اول

شما از پیش تاتوکار با پانسمانی بر روی تاتو به خانه خواهید رفت. پس از چند ساعت، می توانید آن را باز کنید. البته شما باید از تاتوکار خود مدت زمان پانسمان را بپرسید .

هرگاه پانسمان شل می شود، احتمالا متوجه چکیدن مایع از تاتو خواهید شد.که شامل  خون، پلاسما (قسمت واضح خون) و مقداری جوهر اضافی است.که طبیعی است. پوست شما نیز قرمز و زخم خواهد شد.

با دست های تمیز ، تاتو را با آب گرم و یک صابون بدون بو شستشو بدهید. پماد نفت را بمالید. پانسمان را دیگر نبندید تا تاتو بتواند خوب شود.

روز دوم تا سوم

تاتو تا به حال ظاهر کدر و تیره ای خواهد داشت. جای زخم ها رو به بهبود است
تاتوی خود را یک بار یا دوبار در روز بشویید و از یک مرطوب کننده بدون بو و الکل استفاده کنید. هنگام شستشو، ممکن است کمی جوهر را درون سینک مشاهده کنید. این فقط جوهر اضافی است که از پوست شما خارج میشود.

روز چهارم تا ششم

قرمزی باید درحال محو شدن باشد. شما احتمالا متوجه کمی زخم خفیف روی تاتو خواهید شد. زخم ها نباید به ضخامت زخم هایی باشد که به هنگام بریدن دستتان دارید، اما برجسته خواهند بود. زخمها را دستکاری نکنید، ممکن است باعث لک و جای زخم شود.
به شستشوی تاتوئتان (یک بار یا دوبار در روز) ادامه دهید. از مرطوب کننده استفاده کنید.

روز ششم تا چهاردهم

زخم ها خشک شده و شروع به پوسته پوسته شدن می کنندزخمها را دستکاری نکنید و اجازه بدهید  آنها به طور طبیعی خوب شوند  در غیر این صورت، ممکن است جوهر را بیرون بیاورید و جای زخم به جای بگذارید.
در این مرحله ممکن است پوست شما خیلی خارش داشته باشد. چندین بار در روز به آرامی برای از بین بردن خارش مرطوب کننده استفاده کنید.
اگر در این مرحله تاتوئتان هنوز قرمز و متورم است، ممکن است عفونت داشته باشید. به پیش تاتوکارتان برگردید یا به دکتر بروید.

روز پانزدهم تا سی ام

در آخرین مرحله بهبودی، بیشتر پوسته های بزرگ از بین خواهند رفت و جای زخم ها محو می شود . ممکن است هنوز کمی پوست مرده ببینید، اما در نهایت باید آن هم رفع شود. ناحیه تاتو شده  را مرطوب نگه دارید تا زمانی که پوست دوباره سرحال به نظر بیاید.

پیش از هفته دوم یا سوم، لایه های بیرونی پوست باید خوب شده باشد. سه تا چهار ماه طول میکشد تا لایه های پایین تر به طور کامل خوب شوند. تا آخر ماه سوم تاتو باید به روشنی و سرحالی همان چیزی که تاتوکار درنظرداشت به نظر رسد.