میکروتهران، میکروتهران عــرضه کننده انواع دستگاه تاتو، سوزن، رنگ تاتو وردفیمس، پرمابلند و…

انواع دستگاه تاتو

انواع دستگاه تاتو

انواع دستگاه های تاتو ما هر روز با طرح های تاتو و اشکال هنری روبرو می شویم و از تخصص و مهارت هنرمندان تاتو قدردانی می کنیم. با این حال، این مهارت ها و انواع مختلف دستگاه های خالکوبی است که حرفه ای ها آن را حمل می کنند.

چند نوع دستگاه تاتو وجود دارد؟

دو نوع دستگاه تاتو وجود دارد که معمولا استفاده می شود.

  • دستگاه های تاتو چرخشی
  • دستگاه های تاتو کویل

با این حال، آنها  به زیرگروه های بیشتر تقسیم می شوند.

کیفیت تاتو نه تنها به دستگاه بلکه به نحوه عملکرد کامل عناصر ساختمانی نیز بستگی دارد.

انواع دستگاه تاتو
انواع دستگاه تاتو

تفاوت بین دستگاه های تاتو کویل و چرخشی چیست؟

معمولاً دستگاه‌های تاتو چرخشی برای مبتدیان بهتر از کویل هستند. پاسخ ساده به این سوال منفی است. هیچ دستگاه تاتو بهتر یا بهترین وجود ندارد. درک این نکته ضروری است که دستگاه های مختلف برای مجموعه مهارت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین، درک تفاوت بین دستگاه های تاتو کویل و چرخشی ضروری است.

دستگاه های کویل برای خطوط بهترین هستند، در حالی که دستگاه های چرخشی برای تاتو های رنگی ایده آل هستند.

 دستگاه تاتو کویل

دستگاه کویل اولین دستگاهی است که هنرمندان تاتو از آن برای تاتو استفاده کردند. این نسخه مدرن یک خودکار خودنویس توماس ادیسون است. علاوه بر این، دستگاه از قطعات زیر تشکیل شده است.

دستگاه تاتو کویل به چه سالی بر میگردد؟

اگر بدانید که دستگاه کویل قدیمی برای خالکوبی به سال 1891 باز می گردد، کاملاً شوکه خواهید شد.

 

در آن زمان، Sam O’Reilly ایده استفاده از قلم الکتریکی توماس ادیسون را برای وارد کردن جوهر به پوست داشت و ایده یک ماشین چرخشی را مطرح کرد.

 

اما توماس رایلی با ایده یک دستگاه تک سیم پیچ به وجود آمد، در حالی که آلفرد چارلز ساوث، دستگاه تاتو دو سیم پیچی را که امروزه می شناسیم، ثبت اختراع کرد.

 

دستگاه کویل چگونه کار می کند؟

ماشین های کویل از جریان الکترومغناطیسی استفاده می کنند که از سیم پیچ ها عبور می کند تا میله آرمیچر دارای بار فنری را به حرکت درآورد. میله به بالا و پایین می لرزد که سوزن ها را به داخل پوست فشار می دهد.

 

دستگاه های کویل بسیار همه کاره و دقیق هستند و به یک تاتوکار حرفه ای این امکان را می دهند که خطوط صاف و ظریف و کارهای پیچیده تر ایجاد کند.

 

با این حال، دستگاه کویل پر سر و صدا است و صدایی آشنا را ایجاد می کند که در مغازه های خالکوبی می شنوید. و نسبت به سایر انواع دستگاه های خالکوبی سنگین تر است و برای دستیابی به نتایج خوب به تجربه نیاز دارد.

 

انواع دستگاه تاتو کویل

به طور عمده، دو نوع مختلف دستگاه تاتو برای جفت کویل شما وجود دارد.

 

دستگاه های خالکوبی کویل با توجه به نوع سوزن  و سوزن کارتریج مورد استفاده متفاوت است. آنها تکمیل کننده تنظیمات شما برای طراحی جوهربا کیفیت هستند.

 

ویژگی های دستگاه تاتو کویل

 

  • قاب. از مواد سبک و قوی مانند فولاد یا آلیاژهای غیر آهنی ساخته شده است. وزن اکثر دستگاه های کویل حدود 130 گرم است.
  • دو سیم پیچ الکترومغناطیسی هر سیم پیچ دارای چندین لایه است – لایه های سیم مسی (از 8 تا 16). هرچه پیچ های سیم پیچ بیشتر باشد، آهنربای الکتریکی قوی تر است.
  • خازن. در هنگام باز و بسته شدن مدار الکترومغناطیسی جرقه را از بین می برد.
  • میله آرماتور. هنگامی که جریان الکترومغناطیسی از سیم پیچ ها عبور می کند، سوزن های خالکوبی را با یک حرکت چکش مانند به سمت بالا و پایین پوست فشار می دهد.
  • دو چشمه این صفحات فلزی به صورت جفت می آیند – یکی برای حمل میله به داخل قاب، یکی ثابت و یک تماس.
  • پیچ تماسی. شما از آن برای کنترل فرکانس سوراخ کردن و عمق سوزن استفاده می کنید.

 

دستگاه تاتو کویل از چه قسمت هایی تشکیل شده

قاب: اسکلت دستگاه است که تمام قطعات ضروری دیگر را در کنار هم نگه می دارد. قاب معمولاً از آلیاژ یا فولاد ساخته می شود. علاوه بر این، در طرح های مختلف موجود است. فریم محکم، ظریف و سبک است.

میله آرمیچر: این عناصر مغناطیسی حرکت نوسانی را انجام می دهند. بنابراین، دستگاه شروع به کار می کند. علاوه بر این، یک میدان الکترومغناطیسی در سیم پیچ ها ایجاد می کند که در فنر نیرو ایجاد می کند.

پیچ تماسی: پیچ نقره ای یا مسی است که جفت تماس ایجاد می کند. دارای حرکت بستن و بازکردن است. علاوه بر این، فنر دوم باعث ایجاد حرکت مهاجم می شود. علاوه بر این، به کنترل فرکانس سوراخ و عمق سوزن کمک می کند.

سیم پیچ ها: در یک هسته فولادی، یک جفت آهنربای الکتریکی وجود دارد که مکانیک دستگاه را کنترل می کند. معمولاً 8، 10، 12، 14 یا 16 لایه یا روکش سیم پیچ وجود دارد. علاوه بر این، از سیم مسی ساخته شده است. چرخش بیشتر سیم به معنای قدرت بیشتر در آهنرباهای الکتریکی است. با این حال، دستگاه را نیز سنگین خواهد کرد. معمولاً هنرمندان تاتو ترجیح می دهند از دستگاه های 12 یا 10 لایه استفاده کنند.

خازن: هنگامی که مدار الکتریکی در دستگاه باز یا بسته می شود، جرقه را از بین می برد.

چشمه: دو چشمه است. یکی که به میله آرمیچر متصل است در تماس است در حالی که دیگری میله را با قاب وصل می کند.

 

انواع دستگاه های تاتو چرخشی

  • درایو مستقیم: سوزن در نوسان مداوم است زیرا نیرو مستقیماً به کارتریج یا سوزن منتقل می شود. علاوه بر این، نوارهای لاستیکی به محکم کردن میله های سوزن کمک می کنند. برای شتاب و کاهش سرعت نیاز به زمان دارد.

 

  • قلم: ارگونومیک ترین دستگاه تاتو با کاربری آسان. علاوه بر این، آخرین فن آوری که آمده است

دستگاه های تاتو روتاری چگونه کار می کنند؟

مانند چرخ خیاطی، این نوع تفنگ خالکوبی با استفاده از یک موتور برای چرخاندن مجموعه ای از چرخ دنده ها کار می کند. این به نوبه خود باعث بالا و پایین رفتن سوزن می شود.

مزایا دستگاه های تاتو روتاری

این نوع ماشین ها درد کمتری دارند زیرا لرزش و تحریک پوستی کمتری ایجاد می کنند.

 

با این حال، این نوع دستگاه تاتو نمی تواند به اندازه برخی از انواع دستگاه های جدیدتر جزئیات ایجاد کند و می تواند بیشتر در معرض تحریک پوست باشد.

 

دستگاه تاتو پنوماتیک

دستگاه تاتو پنوماتیک از یک کمپرسور هوا برای مکانیسم قدرت خود استفاده می کند. می توان آن را به راحتی استریل و بهداشتی، سبک و آسان برای استفاده.

 

با وجود اینکه این یک تفنگ خالکوبی کمتر رایج است، مزایای آن آن را به بهترین گزینه برای شما تبدیل می کند.

بی صداترین نوع دستگاه تاتو، تفنگ خالکوبی پنوماتیک است.

 

هیچ موتور الکتریکی زمزمه دار یا سیم پیچ های پر سر و صدا و وزوز وجود ندارد زیرا هوای فشرده به عنوان منبع انرژی استفاده می شود.

 

با تنظیم فشار هوا می توانید سرعت سوزن را تغییر دهید. کوچک و سبک است و برای جلسات طولانی مرکب ایده آل است.

 

دستگاه تاتو هیبریدی

با کنار هم قرار دادن ایده دو دستگاه تاتو مختلف، این دستگاه دارای تفنگ های خالکوبی کویل و تفنگ های تاتو چرخشی در یک دستگاه است.

 

این دستگاه تاتو یک نیروگاه است که با دقت دست ساخته شده است. طراحی قاب امکان ایجاد طیف گسترده ای از ترکیبات را فراهم می کند.

انواع  دستگاه های تاتو در سال 2022 چیست؟

کویل و روتاری تنها انواع اصلی هستند زیرا انواع مختلفی از دستگاه های تاتو وجود دارد.

 

 

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

دسته بندی ها