مطالب آموزشی میکروتهران

ترکیب رنگ تاتو

ترکیب رنگ تاتو

ترکیب رنگ تاتو باتوجه به رنگ پوست و ته رنگ پوست

ترکیب رنگ تاتو: اگرچه این دو اصطلاح معمولا به جای یکدیگر استفاده می شوند ، اما رنگ پوست و ته رنگ چیزهای جداگانه ای را توصیف می کند. رنگ پوست شما رنگ واقعی پوست شماست. نمونه هایی از رنگ پوست ممکن است شامل سفید ، زیتون یا کاراملی باشد. از طرف دیگر ، ته رنگ ها شامل سه گونه گرم ، سرد یا خنثی هستند. وقتی به دنبال رنگدانه ای مناسب پوست خود هستید ، بایستی رنگ تاتویی را انتخاب کنید که با رنگ زیرین پوست شما هماهنگ باشد .

سه نوع ته رنگ پوست وجود دارد: گرم ، خنک و خنثی. رنگ های زیرین سرد آن دسته از افرادی را که دارای رنگ آبی ، مایل به آبی ، صورتی یا قرمز هستند توصیف می کند. این افراد رگهای آبی رنگ را نشان می دهند. ته رنگ های گرم رنگ های زرد ، هلویی یا طلایی را توصیف می کند. کسانی که ته رنگ گرم دارند معمولاً دارای رگه های سبز رنگ هستند. ته رنگ های خنثی رنگ یکدست را نشان می دهد ، بنابراین ته رنگ با رنگ پوست سطح شما هماهنگ می شود.

پوست شما بسیار پیچیده است و عوامل مختلفی بر رنگ منحصر به فرد شما نقش دارند. سه ماده شیمیایی بیولوژیکی رنگ شما را تعیین می کند: هموگلوبین ، که قرمز است.
ملانین ، که محافظ پوست شما در برابر آفتاب است و قهوه ای یا (قرمز-زرد) است.
کاروتن ، که نارنجی زرد است.
به نظر می رسد که میزان ملانین در لایه اصلی پوست شما رنگ زیرین شما را تعیین می کند. هرچه ملانین کمتری داشته باشید ، رگهای شما بیشتر آبی رنگ می شود و رنگ شما سردتر خواهد شد. هرچه ملانین بیشتری داشته باشید ، رگ های شما سبزتر می شود و رنگ پوست گرم تری خواهید داشت. میزان هموگلوبین و کاروتن موجود در پوست شما تنوع رنگ پوست شما را تعیین می کند .

چرا ترکیب رنگ تاتو را با ته رنگ پوست هماهنگ کنیم؟

ترکیب رنگ تاتو : به نظر می رسد که درست مانند هموگلوبین شما ، رنگ تاتوی شما توسط یک لایه ملانین پوشانده شده است.
پوست شما ازسه لایه شامل اپیدرم (لایه بالایی) ، درم (لایه میانی) و لایه چربی زیر جلدی (از نظر فنی زیر پوست) تشکیل شده است. رنگ تاتو و ملانین در لایه درم قرار دارند ، اما ملانین در بالای لایه قرار دارد ، در حالی که رنگ تاتو در زیر آن قرار دارد. این بدان معناست که اگر فقط مقدار کمی ملانین (ته رنگ سرد) دارید ، هرگونه رنگدانه جوهر نسبتاً خوب نشان داده می شود ، اما رنگ های آبی و قرمز پررنگ به ویژه با رنگ طبیعی پوست شما مطابقت دارد.

اگر غلظت بیشتری از ملانین دارید ، رنگدانه جوهر تحت تأثیر رنگ ملانین قرار می گیرد – درست مانند رگهای شما: به یاد داشته باشید که رنگ آبی رگهای شما با رنگ قهوه ای/قرمز/زرد ملانین سبز می شود. بنابراین ، برای رنگ جوهر که خوب نشان داده می شود ، باید رنگدانه های گرم تری را که با میزان ملانین در رنگ پوست شما مطابقت دارد انتخاب کنید . مهم است که به خاطر داشته باشید که هیچ تفاوتی در نحوه دریافت رنگ پوست تیره وجود ندارد. بلکه غلظت ملانین است که بر سطح پوست شما تأثیر می گذارد .

هنگام انتخاب سایه ها ، یک قاعده خوب که باید به خاطر داشته باشید این است که سایه های روشن تر از رنگ پوست شما یا سایه های بسیار تیره تر از رنگ پوست شما بهترین حالت را نشان می دهند.

برای کسانی که پوست روشن دارند ترکیب رنگ تاتو ، رنگدانه های قرمز و بنفش را به خوبی تکمیل می کنند. پوست روشن نیز بهترین رنگ را جوهر سفید می گیرد ، زیرا رنگ های تیره پوست اجازه نمی دهد رنگدانه سفید آنچنان نشان داده شود.

برای کسانی که پوست متوسط یا برنزه دارند ، نارنجی ، سبز و آبی روشن به خوبی کار می کنند.

برای رنگ های تیره پوست ، تیره ترین رنگ ها ، مانند آبی رویال ، قرمز زرشکی و مشکی ، بهترین عملکرد را دارند. سایه های روشن تر ، مانند آبی روشن و سفید ، به خوبی ظاهر نمی شوند ، در حالی که رنگدانه های تاتو تیره رنگ را در پوست نشان می دهند

تنوع رنگدانه در ترکیب رنگ تاتو

عامل دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد تنوع رنگ ها است: کدام رنگها با ظاهر کلی شما مطابقت دارند؟ معمولاً آبی مشکی ، خاکستری و تیره بیشترین تنوع را دارند. اگر طراحی شما نیاز به رنگ دارد ، اگر هدف شما این است ، سایه های خاموش با پوشش های بیشتری هماهنگ می شوند. اگر خال کوبی شما عمدتا پنهان است ، این نباید خیلی نگران کننده باشد.

رنگدانه چقدر ماندگار است

دانستن طول عمر رنگدانه خود به دو دلیل مهم است:
به این ترتیب که بدانید در صورت لزوم کدام تاتو ها را می توانید با لیزر حذف کنید و بدانید که با گذشت زمان کدام رنگدانه ها یکپارچگی خود را حفظ خواهند کرد. رنگدانه های زرد ، سبز و نارنجی مقاوم ترین رنگ در برابر حذف تاتو با لیزر هستند ، بنابراین اگر در 20 سال آینده نگرش خود را نسبت به طراحی خود مبهم میبینید ، استفاده از رنگ های دیگر ایمن تر است. به طور کلی ، رنگهای زنده و غیر ارگانیک سخت ترین رنگ هایی هستند که حذف می شوند. جوهر سفید سریعتر محو می شود

قرارگیری تاتو در معرض نور خورشید

ترکیب رنگ تاتو در محلی از پوست شما قرار دارد که سلولهای پوست ویژگیه ی نور پذیری دارند. به این سلول های پوست پذیرنده نور *ملانوسیت * گفته می شود و وقتی پوست شما در معرض آفتاب قرار می گیرد ملانین ترشح می کند. ملانین همان چیزی است که رنگ قهوه ای برنزی ایجاد می کند که پس از چند ساعت در معرض آفتاب قرار گرفتن روی پوست ظاهر می شود. وقتی ملانین با رنگدانه رنگ تاتو مخلوط می شود ، تاتوی شما مات می شود. این نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که چقدر زمان را زیر نور آفتاب بگذرانید ، زیرا ممکن است رنگ تاتوی شما به طور قابل توجهی تغییر کند.

چقدر پوست رنگ می گیرد

رنگدانه های سیاه و آبی به طور کلی بهترین حالت را برای پوست شما دارند: به راحتی جذب می شوند و با کمترین تلاش حذف می شوند. افرادی که پوست روشن تری دارند رنگدانه تاتو را بیشترنشان می دهند ، در حالی که افرادی که پوست تیره تری دارند قبل از نشان دادن هر چیزی نیاز به غلظت رنگدانه بیشتری دارند. بسته به اینکه چقدر می خواهید طرح شما پررنگ باشد ، باید رنگی را انتخاب کنید که این هدف را برآورده می کند: اگر می خواهید تاتی شما ظریف باشد ، رنگدانه سفید یا خاکستری را انتخاب کنید. اگر می خواهید تاتوی شما چشم نواز باشد ، رنگدانه سیاه تیره را انتخاب کنید.

در مجموع ، رنگ یک عامل بسیار مهم در تصمیم گیری در مورد تاتو است و همیشه یک تصمیم ساده نیست. هنگامی که همه متغیرهای مورد بحث در این مقاله را در نظر گرفتید ، باید با تاتوکار خود مشورت کنید تا اطمینان حاصل کنید که همه رنگها در طراحی مکمل یکدیگر هستند و با ظاهر کلی شما سازگار هستند. اگرچه ممکن است با طرح رنگی که در نظر گرفته اید به انچه میخواستید نرسید ، اما وقتی رنگ تاتوی شما در برابر نور خورشید و زمان مقاومت کند ، سپاسگزار خواهید بود.

برای طراحی نیاز به کمک دارید؟

در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد:
در فصل بهار روزها طولانی تر می شوند و احتمال اینکه پوست بدن بیشتر در معرض نور خورشید و هوا قرار بگیرد زیاد است. واقعیت این است که هرچه زمان بیشتری را در زیر نور خورشید بگذرانید ، تاتوهای شما کدرتر می شوند. بنابراین آیا باید تمام زمان را در خانه و مخفی از نور خورشید بگذرانیم؟

به هیچ وجه! روشهای بهتری برای حفظ یکپارچگی تاتوی شما وجود دارد ، حتی پس از گرفتن برخی اشعه ها! دقت کنید که در هنگام آفتاب گرفتن چه اتفاقی برای رنگ شما می افتد و با نحوه نگهداری تاتوی خود در بهترین شکل آشنا شوید!
آفتاب به دو صورت روی تاتوی شما تأثیر می گذارد: ترکیب رنگ تاتو را تغییر می دهد و خطوط طرح شما را تار می کند. پوست شما دارای 3 لایه اصلی است که ما در پست قبلی در مورد رنگهای تاتو را شرح داده ایم. هنگامی که تاتو می کنید ، تاتوکار شما رنگ را به لایه درم پوست شما وارد می کند ، جایی که ملانوسیت ها نیز وجود دارد. اینها سلولهای پذیرای نور هستند که از بدن شما در برابر اشعه مضر UV محافظت می کنند. آنها همچنین باعث تیره شدن پوست شما هنگام گذراندن زمان در زیر نور خورشید می شوند. بنابراین فرض کنید شما یک تاتوی آبی رنگ می کنید و سپس دو هفته در ساحل و زیر نور آفتاب به تعطیلات می پردازید. در طول این مدت ، ملانوسیت ها رنگدانه قهوه ای مایل به زردی به نام “ملانین” آزاد می کنند. ملانین در بالای رنگدانه خالکوبی نشسته است ، بنابراین رنگ خال کوبی آبی شما تغییر کرده و کمی سبز می شود.

در همان زمان ، خطوط طرح خال کوبی شما شروع به تار شدن می کند. به نظر می رسد که اشعه ماوراء بنفش خورشید توسط لایه ملانوسیت ها در بالای درم به طور کامل مسدود نشده است. این بدان معناست که برخی از اشعه ها به لایه مولکول های رنگ می رسند و آنها را تجزیه می کنند. هنگامی که این اتفاق می افتد ، مولکول های رنگ سرانجام به اندازه ای کوچک می شوند که سیستم ایمنی بدن شما تجزیه شده و در کبد شما پردازش می شود. و وقتی این اتفاق می افتد ، خطوط تیره روی تاتوی خود را مشاهده خواهید کرد.

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که برای جلوگیری از آسیب رساندن خورشید به تاتو خود چه کار می توانید انجام دهید. در زیر ، ما برخی از استراتژی ها را ارائه می دهیم تا طراحی شما را در بهترین حالت در هنگام مواجهه با نور خورشید حفظ کنید!

شماره های تماس : ۰۹۱۲۷۹۶۸۸۲۷ – ۶۶۴۰۱۶۲۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مقالات

دسته بندی ها