مطالب آموزشی میکروتهران

دستگاه گان مگنتی 2019

دستگاه گان مگنتی 2019

دستگاه تاتو گان یک دستگاه مگنتی برای تتو طرح های کوچک و بزرگ بدن هنگامی که طرح زمان زیادی میبرد و یا به قدرت و دقت بالا احتیاج دارد استفاده می شود. 

دستگاه تاتو بدن از چند قطعه متصل به هم تشکیل شده میباشد . دستگاه تتو گان در ظاهر مانند یک تفنگ یا یک دسته آهنی می باشد . دستگاه تتو این امکان را برای تتو کارها فراهم می کند تا رنگدانه ها را به لایه های زیرین پوست منتقل و طرح مورد نظر را ایجاد کند

بهتر است بدانید که این نوع از دستگاه های تتو دارای موتور بسیار قدرتمندی می باشند به همین دلیل است که از آن ها برای طرح های مختلف می توان به راحتی استفاده کرد.

در صورت نیاز به مشاوره درخصوص خرید دستگاه گان و انواع ابزار و رنگ تتو می توانید با متخصصین میکرو تهران در تماس باشید.

تمامی محصولات موجود در میکروتهران و فروشگاه آنلاین میکروتاتوشاپ دارای ضمانت اصالت و سلامت کالا بوده و با مناسب ترین قیمت خدمت مشتریان گرامی ارائه می شود.

چند نوع اصلی از دستگاه های تتو وجود دارد: کویل، چرخشی و پنوماتیک.

دستگاه سیم پیچ مغناطیسی یک دستگاه کلاسیک است که از یک جریان الکترومغناطیسی متناوب برای عبور از سیم پیچ ها و روشن و خاموش کردن آهنرباها به صورت متوالی استفاده می کند. این یک میله آرمیچر دارای فنر را می کشد و یک حرکت بالا و پایین ایجاد می کند که منجر به ضربه زدن میله آرمیچر سوزن ها به پوست می شود. دستگاه های کویل صدای وزوز بدنام را ایجاد می کنند که مغازه های خالکوبی به آن معروف هستند!

نوع دیگری از دستگاه خالکوبی، دستگاه چرخشی است که یک موتور چرخان کوچک متصل به آرمیچر را نیرو می دهد که حرکت بالا و پایین را ایجاد می کند. ماشین‌های روتاری بسیار کم صداتر از ماشین‌های کویل هستند و در مقایسه با کویل، سوزن‌ها را نرم‌تر و یکنواخت‌تر حرکت می‌دهند.

دستگاه های تتو پنوماتیک در سال 2000 توسط کارسون هیل اختراع شد. این ماشین ها از طریق استفاده از هوای تحت فشار کمپرسورهای هوا برای حرکت سوزن ها به بالا و پایین کار می کنند. مزیت اصلی این نوع ماشین این است که آنها سبک وزن و ایمن برای استفاده در اتوکلاو هستند.

سوزن های تاتو در انتهای چیزی قرار می گیرند که به آن میله آرمیچر می گویند که به قسمتی از دستگاه که بالا و پایین می رود متصل می شود. میله آرمیچر از طریق “لوله” که دارای یک دستگیره دستی است می گذرد، که در یک گیره روی دستگاه نصب می شود تا آن را در جای خود نگه دارد. برخی از هنرمندان از لوله های ساخته شده از فولاد ضد زنگ استفاده می کنند که پس از هر بار استفاده باید تمیز و استریل شوند. لوله های فولادی به دلایل مختلفی ترجیح داده می شوند، با این حال بسیاری از هنرمندان به دلایل ایمنی و راحتی به لوله های پلاستیکی یکبار مصرف مانند آنچه در اینجا نشان داده شده است، روی می آورند.

لوله به گونه ای تنظیم شده است که سوزن ها فقط از نوک لوله و فاصله مناسبی خارج شوند. حرکت بالا و پایین سوزن‌ها در لوله شرایطی را ایجاد می‌کند که رنگدانه خالکوبی را به داخل لوله می‌کشد و اجازه می‌دهد زمانی که سوزن‌ها روی پوست می‌روند آزاد شود. دستگاه مونتاژ شده توسط یک دسته سیم مخصوص به نام “سیم گیره” یا “سیم RCA” به منبع تغذیه متصل می شود. منبع تغذیه دارای تنظیماتی است که می تواند سرعت ماشین ها و غیره را کنترل کند و معمولاً توسط یک سوئیچ پا فعال می شود تا دست خالکوبی ها را آزاد نگه دارد. هنگامی که هنرمند در حال کار است، پوست شما را کشیده، پدال پا را فشار می‌دهد، دستگاه سوزن‌ها را به سمت بالا و پایین می‌برد، همانطور که تتو نوک لوله را از روی پوست شما عبور می‌دهد، سوزن‌ها رنگدانه‌ها را در حین حرکت و رسوب در داخل بدن شما حمل می‌کنند. پوست شما جایی که برای همیشه بماند

به سوزن های خالکوبی مانند موهای فردی در یک برس رنگ فکر کنید. همه موهای یک برس رنگ کم و بیش یکسان هستند، اما همه ما می دانیم که برس های رنگ در اشکال و اندازه های مختلف هستند. همین امر در مورد سوزن های تتو نیز صادق است. در هر اندازه سوزن تغییراتی وجود دارد، به عنوان مثال مخروطی در انتهای سوزن ممکن است بلند یا کوتاه باشد و سوزن ممکن است صاف یا بافت باشد. غیر از این همه سوزن ها کم و بیش یکسان هستند.

اساسا “لاینر” و “سایدر” وجود دارد. سوزن های آستر در مقادیر مختلف به شکل گرد در کنار هم قرار می گیرند و اغلب در قسمت مخروطی محکم می شوند تا نقاط بسیار نزدیک به هم باشند. سوزن‌های سایه‌زن را می‌توان در الگوهای گرد پیکربندی کرد، و همچنین می‌توان آن‌ها را به شکلی که ما مگنوم یا مگ می‌نامیم، درآورید. تغییرات جزئی دیگری و برخی پیکربندی‌های کمتر رایج وجود دارد که برخی از خالکوبی‌ها از آن‌ها استفاده می‌کنند، اما اساساً این موارد معمولاً مورد استفاده را پوشش می‌دهد. سوزن‌ها با هم گروه‌بندی می‌شوند و در جای خود لحیم می‌شوند تا چیزی را که «سوزن تتو» نامیده می‌شود، تشکیل دهند، سپس سوزن روی چیزی که «میله سوزن» نامیده می‌شود، لحیم می‌شود، که فقط یک طول سیم فولادی ضد زنگ با یک حلقه است. در انتهای آن که می توان آن را به قسمتی از دستگاه خالکوبی که حرکت بالا و پایین را ایجاد می کند نصب کرد. سپس دستگاه به طور کلی تمیز، استریل شده و آماده استفاده می شود.

میله سوزن در داخل “لوله” قرار می گیرد، یک وسیله فولادی ضد زنگ (قابل استفاده مجدد) یا لاستیکی و پلاستیکی (یکبار مصرف) که یک دستگیره دستی برای دستگاه فراهم می کند، که به مکانیزم اجازه می دهد تا در داخل و از طریق آن کار کند، و همچنین یک مخزن برای رنگدانه فراهم کنید. میزان نفوذ سوزن ها به پوست تقریباً به ضخامت یک نیکل است. هر هنرمند خالکوبی ممکن است با طیف وسیعی از گروه‌های سوزنی مختلف کار کند تا سبک خالکوبی خود را ایجاد کند، این واقعاً یک برس رنگ کوچک از جنس استنلس استیل است و نوع انتخاب یک هنرمند در اولویت است.

دستگاه تتو گان مگنتی چیست؟

دستگاه گان مگنتی 2019
دستگاه گان مگنتی 2019

دستگاه تتو گان یک وسیله دستی است که معمولاً برای ایجاد جوهر یا علامت گذاری دائمی روی پوست معمولاً با جوهر پاک نشدنی استفاده می شود. قرار است بعد از مداد تراش برقی مثل یک مداد تیز باشد. ماشین های مدرن دارای سیم پیچ های الکترومغناطیسی هستند که میله آرمیچر را به سمت بالا و پایین حرکت می دهند.

همچنین یک گروه سوزنی میله ای متصل به میله آرمیچر وجود دارد و هدف آن فشار دادن جوهر پاک نشدنی به داخل پوست انسان است. هنرمندان تتو یا تتو آرتیست ها، از دستگاه تتو به عنوان یک ماشین یا حتی به عنوان یک اتو یاد می کنند. استفاده از کلمه “تفنگ” زیاد است اگرچه اکثر حرفه ای ها آن را دوست ندارند. علاوه بر دستگاه های کویل دار، دستگاه های تتو چرخشی وجود دارد که با موتورهای تنظیم شده تغذیه می شوند، نه سیم پیچ های الکترومغناطیسی.
دستگاه گان مگنتی 2019
دستگاه گان مگنتی 2019

مخترع دستگاه تتو گان مگنتی کیست؟

جالب اینجاست که توماس ادیسون (مرد لامپ) دستگاه تتو را اختراع کرد. این دستگاه در سال 1876 در ایالات متحده آمریکا ثبت اختراع شد اما در آن زمان به عنوان یک چاپگر خودکار. بعداً در سال 1891، ساموئل او ریلی سیستم سوزن و یک لوله را برای تشکیل دستگاه تتو اضافه کرد.
این اولین باری نبود که جامعه ای برای یکی از اختراعات ادیسون که در ابتدا قصد نداشت استفاده بهتری پیدا می کرد. بعید است که او تصور کرده بود که مردم از چاپگر برای ایجاد جوهر روی بدن خود استفاده می کنند یا اینکه گونه ای از اختراع او برای مدت طولانی مورد استفاده قرار می گیرد.
انواع مختلف دستگاه های تتو انواع مختلفی از دستگاه های تتو وجود دارد. رایج ترین آنها سایه بان ها و لاینرها از نظر فنی هستند. از نظر مکانیکی، ماشین‌های سیم پیچی وجود دارند که به آن‌ها پنوماتیک و دوار یا خطی نیز می‌گویند.
دستگاه تتو چرخشی این دستگاه اصلی بر اساس فناوری چرخشی اختراع شده توسط ساموئل او ریلی است. برای به حرکت درآوردن سوزن ها از یک موتور الکتریکی استفاده می کند. جدیدترین به روز رسانی های این دستگاه شامل یک میله آرمیچر برای موثرتر کردن آن است که یکی از ویژگی های دستگاه کویل است.
دستگاه کویل رایج ترین نوع این دستگاه ها می باشد. برای حفظ حرکت گروه های سوزنی، از یک مدار الکترومغناطیسی استفاده می کند. این دستگاه انواع مختلفی دارد که شامل دستگاه تک کویل و دستگاه سه کویل می شود.
علاوه بر این، سازندگان این دستگاه ها را از مواد مختلف و در اشکال و اندازه های مختلف می سازند. ماشین های دو سیم پیچ استاندارد هستند و کلاف های آنها معمولا بین 8 تا 10 پیچ است. این سیم پیچ ها مقاومت یا امپدانسی را ایجاد می کنند که قدرت و سرعت تفنگ را تنظیم می کند. این منجر به کاهش ضربه به پوست می شود.
دستگاه های تتو  لاینر هدف اصلی دستگاه لاینر این است که جوهر پاک نشدنی را در یک پاس قرار دهد تا یک خط غالب ایجاد شود. این دستگاه از اتصال کوتاهی بین 1.5 تا 2 میلی متر استفاده می کند. این باعث می شود چرخه دستگاه سریعتر شود.
دستگاه تتو شیدر هنرمندان معمولاً از دستگاه سایه زن برای سایه زدن انواع جوهر سیاه یا سیاه استفاده می کنند. علاوه بر این، آنها می توانند به غیر از مشکی از رنگ های دیگری نیز با این نوع دستگاه استفاده کنند. سطح اشباع دستگاه بسیار پایین است و فاصله تماسی که استفاده می کند بزرگتر از یک آستر است.
2 میلی متر تا 3.5 میلی متر است و این باعث کندی چرخه می شود. علاوه بر این، هنرمندان از این دستگاه برای مجسمه سازی خطوط استفاده می کنند. این دستگاه صدمات زیادی به پوست وارد نمی‌کند و اجازه می‌دهد خطوط را دوباره ردیابی کنند و بنابراین هنرمندان به طور گسترده از آن استفاده می‌کنند.
دستگاه تتو پنوماتیک یک کمپرسور هوا این دستگاه تتو بادی را نیرو می دهد و همچنین در مقایسه با سایرین بسیار سبک است. این تفنگ از هوای فشرده برای حرکت دادن سوزن های دستگاه به سمت بالا و پایین استفاده می کند. بر خلاف دستگاه تتو گان های سنتی، این دستگاه به طور کامل اتوکلاو می شود. هنرمند می تواند آن را در اتوکلاو قرار داده و بدون نیاز به جدا کردن آن، آن را به طور کامل استریل کند.
دستگاه گان مگنتی 2019
دستگاه گان مگنتی 2019

دستگاه تتو گان چگونه کار می کند؟

این تفنگ از سیم پیچ های الکترومغناطیسی استفاده می کند که سوزن تجهیزات را به سمت بالا و پایین حرکت می دهد. سوزن جوهر یا رنگدانه را وارد پوست انسان می کند. این سوزن با سرعتی بین 80 تا 150 بار در ثانیه بالا و پایین می رود.
این به هنرمند اجازه می دهد تا جوهر را بدون حرکت دادن دست خود به داخل پوست خود نفوذ کند. برخی از دستگاه های خالکوبی می توانند عمق سوزن را به هر درجه ای کنترل کنند و هنرمند بسته به نوع جوهر کاری که انجام می دهد از سوزن های مختلفی استفاده می کند. علاوه بر این، هنرمند از یک پدال پا برای دریافت بیشتر تغییرات سوزنی استفاده می کند.
همه خالکوبی ها باید در لایه زیرین پوست که لایه درم نیز نامیده می شود قرار بگیرند و نباید وارد لایه چربی پوست شوند. بنابراین تفنگ باید به لایه پوسته پوسته و لایه اپیدرم نفوذ کند و جوهر را درون لایه درم بریزد. این سوزن سوراخ‌های کوچک زیادی روی پوست ایجاد می‌کند و جوهر را درون آن‌ها رسوب می‌کند. این جوهر از لایه درم پوست محو می شود و شما باید هر از گاهی پوست خود را شاداب کنید.
 
دستگاه گان مگنتی 2019
دستگاه گان مگنتی 2019

آیا تاتو ضرر دارد؟

قرار گرفتن در انتهای دریافت دستگاه تاتو گان می تواند دردناک باشد، اما گزارش ها در مورد میزان درد ممکن است متفاوت باشد. میزان درد به شدت به مهارت هنرمند، آستانه درد شما و نقطه دقیق بدن شما بستگی دارد که هنرمند تاتو را اعمال می کند. برخی افراد هستند که درد را شبیه به چیزی می‌دانند که ممکن است پس از گزش شدید هورنت یا تزریق‌های متعدد تجربه کنید، که دقیقاً همان کاری است که هنرمند برای انجام یک تتو انجام می‌دهد. دیگرانی هستند که ممکن است این احساس را به عنوان یک احساس سوزن سوزن شدن بسیار قوی توصیف کنند
تمیزی سالن خالکوبی تمیز کردن تجهیزات جوهرکاری به ویژه تفنگ در اتوکلاو بسیار مهم است. هنرمند باید برای هر کاربر جدید از سوزن، ماسک و دستکش جدید استفاده کند. بنابراین باید مطمئن شوید که هنرمند آنها را در مقابل شما باز می کند. اگر یک اتوکلاو را در محل از دست دادید یا به نظر می رسد تجهیزات دارای نقاطی هستند، بهتر است برای دریافت جوهر خود به مکان دیگری بروید.
ساخت تفنگ تاتو روش های مختلفی برای ساخت دستگاه تتو وجود دارد. همچنین می توانید دستورالعمل های نحوه ساخت آن را در اینترنت بیابید. با این حال، خرید دستگاه خالکوبی از یک تامین کننده بسیار معتبر در همه موارد توصیه می شود.
سالن میزی خالکوبی تمیز کردن تجهیزات جوهرکاری به ویژه تفنگ در اتوکلاو بسیار مهم است. هنرمند برای هر کاربر جدید از سوزن، ماسک و دستکش جدید باید استفاده کند. بنابراین باید مطمئن شوید که هنرمند آنها را در مقابل شما باز می کند. اگر یک اتوکلاو را در محل از دست داد یا به نظر می رسد که دارای امکاناتی هستند، بهتر است برای دریافت جوهر خود به مکان دیگری مراجعه کنید.
همچنین می توانید نحوه ساخت تفنگ را از شخصی که قبلاً یک مدل کار ساخته است یاد بگیرید. با صحبت با یک هنرمند در سالن خالکوبی شروع کنید. با مطالعه مقاله ویکی‌پدیا درباره دستگاه تاتو گان می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد این موضوع بیاموزید: دستگاه موزاییک بیوتاچ چیست؟

دستگاه تتو که گاهی اوقات به آن تفنگ تتو یا دستگاه تاتو گان نیز گفته می شود، وسیله ای ساده است که برای ایجاد تتو استفاده می شود. بسیاری از مدل های دستگاه تاتو گان را می توان به راحتی در یک دست نگه داشت. دستگاه های تاتو این امکان را برای هنرمند فراهم می کند که به راحتی در امتداد سطح پوست حرکت کند و رنگدانه های رنگی را به لایه های بالایی لایه بندی پوستی وارد کند و طرح مورد نظر را ایجاد کند.

در حالی که دستگاه تاتو گان از اواخر قرن نوزدهم وجود داشته است، این دستگاه فراتر از ساخت لوله و سوزن ساده ای که در آن زمان استفاده می شد پیشرفت کرده است. امروزه دستگاه تاتو گان از یک سری سیم پیچ های الکترومغناطیسی استفاده می کند که به حرکت میله های سوزن به بالا و پایین روی سطح پوست کمک می کند. همانطور که میله ها حرکت می کنند، جوهر به پوست تزریق می شود و یک علامت دائمی ایجاد می کند. استفاده از دستگاه های تاتو گان از این نوع، به طور فزاینده ای رایج شده است زیرا افراد بیشتری انتخاب می کنند تا یک یا چند تتو انجام دهند.

دستگاه های تاتو گان، دستگاه هایی هستند که برای ایجاد تتو استفاده می شوند.

برخلاف مدل های اولیه، دستگاه تتو امروزی از جریان متناوب استفاده می کند. جریان ثابت به دستیابی به یک حرکت ثابت به سیم پیچ های دستگاه کمک می کند و همچنین به کنترل میزان جوهر خارج شده در هر نقطه از فرآیند کمک می کند. نتیجه نهایی این است که هنرمند تتو یا تتو آرتیست می تواند توجه خود را بیشتر بر روی طراحی تتو مورد نظر متمرکز کند و زمان کمتری را برای مقابله با لکه های جوهر اضافی تتو صرف کند. از آنجایی که امکان تنظیم سرعت و درجه نفوذ دستگاه تتو گان وجود دارد، هنرمند می تواند استفاده از دستگاه خالکوبی را با سبک و روش خاص تتو خود تطبیق دهد.

در حالی که هنرمندان حرفه ای تتو اغلب از دستگاه تتو استفاده می کنند، مدل های مختلفی وجود دارد که می توان آنها را در خانه خریداری و استفاده کرد. برخی از این کیت‌های خانگی که با دستگاه‌های تاتو گان ارائه می‌شوند، شامل دستورالعمل‌هایی برای ایجاد تتوهایی بسیار ابتدایی هستند که به جزئیات زیادی نیاز ندارند. با این حال، پیشنهاد می شود که طراحی پیچیده ای برای تتو مورد نظر داشته باشید که خدمات یک تتو حرفه ای درگیر باشد.

برای خرید دستگاه تاتو گان مگنتی با ما تماس بگیرید.

برای خرید دستگاه تاتو گان مگنتی کلیک نمایید.

دستگاه گان مگنتی
دستگاه گان مگنتی

فروشگاه میکروتاتوشاپ، خرید آنلاین انواع رنگ و دستگاه تاتو با بهترین کیفیت و قیمت مناسب

شماره های تماس : ۰۹۱۲۷۹۶۸۸۲۷ – ۰۹۱۲۴۳۸۲۱۸۱ – ۶۶۴۰۱۶۲۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مقالات

دسته بندی ها