میکروتهران، میکروتهران عــرضه کننده انواع دستگاه تاتو، سوزن، رنگ تاتو وردفیمس، پرمابلند و…

پاک کردن تاتو چگونه است؟

پاک کردن تاتو

گاهی پس از انجام تاتو شرایطی پیش می آید که فرد تصمیم به پاک کردن تاتو خود می گیرد که مهم ترین دلایل آن عبارت است از عوض شدن مد ، عدم رضایت از شکل به دست آمده و گاهی خرابکاری ، فراهم شدن مشکل استخدام و … است .
روش های مختلفی برای پاک کردن تاتو (خالکوبی) وجود دارد که شامل جراحی ، کوتر کردن ، منجمد کردن ، تراشیدن پوست و لایه برداری عمیقی که این روش ها ارزان بوده ولی نتیجه آنها کامل و صد در صد نیست و معمولا جای زخم و اسکار بجای می گذارند .
روش دیگر پاک کردن تاتو ،استفاده از لیزر ساده ترین ، با عارضه کمتر و گاهی با نتایج بسیار عالی می باشد که در صورت موثر بودن اکثرا جای زخم و اسکار به جا نمی گذارد .
اما لیزر محدودیت هایی هم دارد که یکی گران بودن ، دوم غیر قابل پیش بینی بودن نتایج آن است سومین محدودیت لیزر بی اثر بودن آن روی بعضی از خالکوبی ها می باشد.
تاتو‌های آبی تیره و سیاه به لیزر بهتر جواب می‌دهند در صورتی که تاتو‌های زرد و قرمز و سبز جواب درمانی کم یا خیلی مختصری دارند. در عین حال، خالکوبی‌ (یا تاتو)های سفید یا خالکوبی‌ (یا تاتو)های همرنگ پوست ممکن است در اثر لیزر تبدیل به رنگ خاکستری یا سیاه شوند که پرهیز از انجام لیزر و تست اولیه در چنین مواردی ضروری است.
از آنجایی که بعضی خالکوبی ها به لیزر جواب نمی هند و بعضی دیگر حتی با لیزر تشدید می شوند ( خصوصا خالکوبی قرمز ) لازم است قبل از انجام لیزر منطقه کوچکی از ضایعه تست شود و در صورت گرفتن نتیجه مساعد اقدام به پاک کردن تمامی تاتو کرد.
در صورت عدم امکان استفاده از روش های فوق گاهی با انجام تاتو (خالکوبی)های مجدد با رنگ های مشابه رنگ پوست می توان تا حدودی (تاتو) خالکوبی قبلی را مخفی کرد.

 

رنگ تاتو به طور کلی دائمی است. پاک کردن تاتو سخت و دردناک است و میزان موفقیت به مواد مورد استفاده بستگی دارد.

رنگ های تاتو قابل جابجایی در زیر پوست هستند

در حالی که برداشتن رنگ تاتو معمولاً بسیار دردناک و پر زحمت است، در پاک کردن تاتو کاملاً دخیل است، رنگ جدید که اخیراً معرفی شده است به گونه‌ای ساخته شده است که پاک کردن آن با لیزر نسبت به جوهرهای سنتی آسان‌تر است. اندرسون رنگ تاتو را اختراع کرد که برای ساده کردن پاک کردن خالکوبی به نام InfinitInk طراحی شده بود. جوهر در مهره های پلاستیکی کوچک محصور شده است. جوهر محصور شده در نور معمولی پایدار است، اما تحت همان نوع نور لیزری که در پاک کردن خالکوبی با لیزر استفاده می‌شود، جوهر از دانه‌ها آزاد شده و جذب می‌شود.

در صورت نیاز به مشاوره در این خصوص می توانید با کارشناسان خبره میکروتهران در ارتباط باشید.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

دسته بندی ها