مطالب آموزشی میکروتهران

کاربردهای انواع رنگ تاتو

انواع رنگ تاتو

همان‌طور که می‌دانید به طرح‌هایی که بر روی بدن و یا صورت کشیده می‌شود، تاتو می‌گویند. بسیاری از افراد برای این‌که پوست بدن و یا صورت خود را جذاب‌تر سازند از انواع رنگ تاتو برای خال‌کوبی‌ها استفاده می‌کنند. رنگ تاتو به نوعی از رنگ‌ها گفته می‌شود که از دو فاز به وجود آمده‌اند. یکی از فازهای تشکیل‌دهنده این محصولات، انواع مختلفی از رنگ‌ها هستند و فاز دیگر این رنگ‌ها، حامل‌های رنگی به شمار می‌روند.

در حالت معمول می‌توان گفت از حامل‌های رنگ در این نوع از محصولات، به‌عنوان یک حلال استفاده می‌شود. وظیفه اصلی حلال‌های مورد استفاده در این محصولات، این است که رنگ را از طریق یک سوزن به داخل پوست مصرف‌کننده منتقل سازند. رنگ‌های تاتو، به‌طور معمول همین رنگدانه‌ها هستند. در این مقاله قصد داریم به نکاتی در مورد انواع رنگ تاتو اشاره کنیم و سپس انواع این محصولات، ترکیبات آن‌ها و قیمت رنگ تاتو را برشماریم و سپس رنگ تاتو پرمابلند را معرفی کنیم.

انواع رنگ تاتو

در حالت کلی می‌توان گفت رنگ‌های تاتو از نظر طیف رنگی مورد استفاده، با یکدیگر فرق‌هایی دارند. این دسته از رنگ‌ها به‌ طورکلی شامل طیف قهوه‌ای، مشکی و یا سبز هستند و یا دارای رنگ‌های قرمز و سفیدند. علاوه‌ بر تفاوت این محصولات از نظر رنگ، می‌توان انواع رنگ تاتو را به رنگ‌های تاتو بر پایه آب و یا رنگ‌های تاتو بر پایه روغن دسته‌بندی کرد. در برخی از موارد نیز رنگ‌های تاتو بر پایه پلیمر به وجود می‌آیند. منشاء تمامی این رنگ‌ها می‌تواند گیاهی و یا شیمیایی باشد. در شرایطی که از رنگ‌های شیمیایی در تولید این محصولات استفاده شود تنوع بسیار بالاتری خواهند داشت.

از طرف دیگر می‌توان انواع این محصولات را به رنگ‌های تاتو سرد و یا گرم نیز دسته‌بندی کرد. در این‌ صورت رنگ‌های گرم برای پوست‌های سبزه مورد استفاده قرار می‌گیرند و رنگ‌های گرم و تیره برای هاشور به کار می‌روند. از رنگ‌های گرم و روشن نیز برای هاشور زنی و یا ایجاد سایه استفاده می‌کنند. این رنگ‌ها می‌توانند دائمی و یا موقتی باشند. در ادامه به توضیح مختصر هر یک از انواع رنگ‌های تاتو بر پایه آب، برپایه‌ روغن و بر پایه پلیمر خواهیم پرداخت.

رنگ‌های تاتو بر پایه آب

یکی از انواع رنگ تاتو، رنگ‌هایی هستند که بر پایه آب تولید می‌شوند. نکته قابل‌ذکر این است که ماده حامل و یا همان حلال به‌ کاررفته در تولید رنگ موردنظر، الکل است. این عامل سبب می‌شود تا این رنگ، دارای این امکان و قابلیت باشد که جذب آب میان بافتی شود و در لایه درم پوست نفوذ کند. در بسیاری از موارد از این رنگ تاتو برای بدن استفاده می‌کنند. یکی از نکاتی که لازم است در مورد این نوع از رنگ‌ها در نظر داشته باشید این است که رنگ‌های تاتو که بر پایه آب طراحی و تولید می‌شوند در مواقعی که بر روی دست‌ها کشیده شوند به‌زودی خشک خواهند شد. این نوع از رنگ‌ها هم‌چنین بسیار رقیق هستند و از طرف دیگر، کم‌تر دچار تغییر می‌شوند، لذا دوام بالایی دارند.

رنگ‌های تاتو بر پایه روغن

نوع دیگر رنگ‌های تاتو رنگ‌هایی هستند که بر پایه روغن به وجود می‌آیند. این رنگ‌ها دارای حلال روغن هستند. بنابراین می‌توانند به بخش چربی میان بافتی در لایه درم پوست نفوذ کنند. در حالت معمول از این نوع از رنگ‌ها برای صورت استفاده می‌کنند. رنگ‌های بر پایه روغن تاتو، بافت بسیار غلیظ‌تری نسبت‌ به نوع رنگ‌های بر پایه آب دارند. نکته قابل ذکری که در زمینه استفاده از این نوع رنگ‌ها باید در نظر داشته باشید این است که این رنگ‌ها را نباید در تاتوی بدن مورد استفاده قرار دهید تا به ایجاد مشکلات پوستی منجر نگردند.

رنگ‌های تاتو بر پایه پلیمر

لازم است بدانید که حامل‌ها و یا حلال‌های تشکیل‌دهنده این نوع از رنگ تاتو، از پلیمر به وجود آمده‌اند. این حامل‌ها از یک‌ سو به رنگ‌ها متصل می‌شوند و از طرف دیگر به بخش چربی میان بافتی پوست پیوند می‌خورند. این عامل سبب می‌شود تا رنگدانه‌های این نوع از رنگ‌های تاتو این امکان را پیدا کنند که میان رشته‌های پلیمری و هم‌چنین پوست بدن مصرف‌کننده قرار بگیرند و از این طریق، دوام و ماندگاری بسیار بیشتری به دست آورند.

 

انواع رنگ تاتو
انواع رنگ تاتو

ترکیب رنگ تاتو

در حالت کلی می‌توان گفت رنگ‌های تاتو تناژهای بسیار محدودی دارند. بنابراین در صورتی‌ که قصد دارید از این محصولات استفاده کنید بهتر است چند رنگ را با یکدیگر ترکیب کنید. برای انجام این کار لازم است از رنگ‌هایی استفاده کنید که سازگاری بالاتری با پوست شما داشته باشند.

پس در حالت کلی می‌توان گفت افرادی که رنگ پوست آن‌ها سفید است لازم است از میان این رنگ‌ها، خانواده زیتونی را در نظر بگیرند. چراکه در حالت معمول این دسته از افراد، پوست دارای پیگمنت‌های قرمز دارند. بنابراین رنگ‌های دارای تناژ سبز برای آن‌ها مکمل‌های مناسب‌تری هستند. این در حالی است که افرادی که رنگ پوست آن‌ها، سبزه است پیگمنت‌های پوستی آن‌ها، رنگ آبی دارد. بنابراین می‌توان گفت رنگ‌های گرم تکمیل‌کننده بهتری برای این افراد به شمار می‌روند. این دسته از افراد در صورتی‌ که قصد تاتو داشته باشند باید رنگ‌های تناژ قرمز را برای این کار در نظر بگیرند.

افرادی که رنگ پوست آن‌ها، گندمی است یعنی پوست آن‌ها دارای پیگمنت‌های آبی و قرمز است. پس بهترین ترکیب رنگ تاتو برای این دسته از افراد، تناژهای رنگی قرمز و سبز در کنار یکدیگر خواهد بود.

قیمت انواع رنگ تاتو

یکی از نکات بسیار مهم پیش‌ از استفاده و خرید رنگ‌های تاتو، قیمت این محصولات است. در حال‌ حاضر خرید و فروش این رنگ‌ها به شیوه‌های مختلف حضوری و هم‌چنین آنلاین امکان‌پذیر شده‌ است. بنابراین قیمت رنگ تاتو در حالت کلی بسته به نوع خرید شما متفاوت خواهد بود. از طرف دیگر و همان‌طور که گفته شد در حال حاضر انواع مختلفی از رنگ‌های تاتو در بازار وجود دارند. بنابراین این عامل نیز قیمت رنگ تاتو را تغییر خواهد داد.

در شرایط فعلی، شرکت‌ها و برندهای مختلفی به تهیه و تولید انواع رنگ‌های تاتو اقدام می‌کنند. هر یک از این شرکت‌های تولیدکننده، محصولات خود را با کیفیت‌ها و ویژگی‌های مختلفی روانه بازار مصرف می‌سازند. بنابراین با در نظر گرفتن عامل برند و کیفیت این محصولات نیز، قیمت رنگ‌های تاتو متفاوت خواهد شد. از جمله برندهای سازنده‌ی این محصولات می‌توان به برند کی پی، برند پرمابلند، برند داینامیک، برند پور پیگمنت و… اشاره کرد.

رنگ تاتو پرمابلند

رنگ برند پرمابلند یکی از انواع رنگ‌هایی است که برای تاتو مورد استفاده قرار می‌گیرند. این دسته از رنگ‌ها در بیشتر موارد در حجم‌های ۱۵ میلی‌، روانه بازار مصرف می‌شوند. یکی از ویژگی‌های اساسی این نوع از رنگ‌ها قیمت مناسب آن‌ها است. لازم به ذکر است که رنگ تاتو پرمابلند از انواع رنگ‌هایی است که درخشش قابل‌ توجهی دارد و این میزان از درخشندگی خود را به‌ مرور زمان از دست نمی‌دهد.

در بیشتر موارد افرادی که قصد تاتوی ابرو دارند از این رنگ استفاده می‌کنند. هم‌چنین این رنگ برای تاتوی چشم و تاتوی لب‌ها نیز بسیار مناسب است. نکته قابل‌ ذکر دیگر در زمینه رنگ تاتو پرمابلند این است که این رنگ از انواع رنگ‌های پایه آب به شمار می‌رود. بنابراین غلظت آن‌ هم بسیار مناسب است. با استفاده از این رنگ در بیشتر موارد، عارضه پوستی هم برای شما اتفاق نخواهد افتاد.

رنگدانه‌های رنگ تاتو پرمابلند، ماندگاری و دوام قابل‌ توجهی دارند و از طرف دیگر به‌ راحتی ترکیب می‌شوند. این رنگ از محصولات کشور آمریکا به شمار می‌رود و تأییدیه سازمان اف دی آ FDA را نیز کسب نموده‌ است. این رنگ تاتو از انواع رنگ‌های بسیار باکیفیت و اورجینال، محسوب می‌شود.


شما می‌توانید بهترین ابزار، دستگاه‌ها و رنگ‌های تاتو را با بهترین کیفیت از فروشگاه آنلاین میکروتهران خریداری کنید.

شماره های تماس : ۰۹۱۲۷۹۶۸۸۲۷ – ۶۶۴۰۱۶۲۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مقالات

دسته بندی ها