میکروتهران، میکروتهران عــرضه کننده انواع دستگاه تاتو، سوزن، رنگ تاتو وردفیمس، پرمابلند و…

حمام بعد از تاتو (چند روز بعد از تاتو بریم حمام؟)

حمام بعد از تاتو

دلایل متعددی وجود دارد که چرا شخصی می خواهد حمام بعد از تاتو داشته باشد. اول از همه، به دلیل موارد بهداشتی می باشد و تقریباً عادی است  دومین دلیل هم میتواند به خاطر این باشد که شما یکی از معدود افرادی هستید که تاتو خود را در دمای سوزان تابستان زده اید.

دلیل هر چه که باشد، مهم است که خود را در مورد روش های مراقبت بعد از تاتو پوست خود آگاه کنید تا مطمئن شوید که تاتو و پوست شما به دلیل رویکرد ضعیف در مراقبت های پس از تاتو ، آسیب نمیبیند.

در این مقاله به جزئیات می پردازیم که آیا می توانید حمام بعد از تاتو داشته باشید، و اینکه چقدر زمان باید بگذرد تا بتوانید تاتو خود را زیر دوش خیس کنید. شما تمام اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت خواهید کرد و امیدواریم همه ترس های خود را در مورد مراقبت های بعد از تاتو برطرف کنید، به خصوص اگر این اولین تاتو شما باشد.

 

آیا حمام بعد از تاتو بی خطر است؟

بسیاری از تاتو کاران نظرات متفاوتی دارند. به همین دلیل همیشه خوب است که از چند نفر در مورد روش مناسب سوال کنید. اگر تاتوکار شما گفته است که در 24 تا 48 ساعت اول نباید حمام بعد از تاتو داشته باشید اما شما نیاز به دوش فوری دارید، حتماً باید این مقاله را بخوانید و بهترین تصمیم گیری را داشته باشید .

اگر تاتوکارتان به شما گفته است که با وجود انجام تاتو آزادانه دوش بگیرید و 24 ساعت نگذشته است، اگر می‌خواهید در مورد اقدامات احتیاطی لازم برای بهبود مناسب تاتو که از آن استفاده می‌کنید مطلع شوید، این مقاله همچنان خوب است.

بنابراین، در یک پاسخ کوتاه، حمام بعد از تاتو بی خطر است.  اما، موارد زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید، مانند مدت زمانی که از انجام تاتو تان می گذرد، از چه آبی استفاده می کنید، از چه صابونی استفاده می کنید و …

خوشبختانه، ما در این مقاله در مورد همه اینها صحبت خواهیم کرد.

 

حمام بعد از تاتو
حمام بعد از تاتو

24 تا 48 ساعت اول

بسیاری از تاتو کاران می گویند که این فاصله زمانی مهم ترین قسمت پس از انجام تاتو است و اغلب سرعت بهبود تاتو شما را تعین می کند. برای اطمینان از اینکه تاتو شما به درستی بهبود می یابد، در اینجا نکاتی وجود دارد که می توانید از آنها برای دوش گرفتن و تمیز کردن خود در دو روز اول استفاده کنید تا زمانی که بتوانید آزادانه تاتو را در حمام بعد از تاتو بشویید.

هنگامی که تاتو شما کامل شد، تاتو کارشما از یکی از این بانداژها استفاده می کند:

هر دو برای تاتو های جدید بسیار خوب هستند و از نفوذ باکتری ها و سایر میکروب ها به تاتو شما در روزهای اول تاتو جلوگیری می کنند.

بسته به اینکه تاتو شما چقدر پیچیده بوده است، تاتوکار شما به شما می گوید که چه مدت باید بانداژ خود را داشته باشید و آیا باید بعد از یک روز باند را عوض کنید یا نه؟ این مسائل را با تاتو کارخود در میان بگذارید تا مطمئن شوید که زخم شما دست نخورده باقی می ماند و پوستتان آسیب نمی بیند.

 

 1. برای اولین دوش باندها را باز نکنید

یکی از نکات کلیدی زمان حمام بعد از تاتو که باید به خاطر بسپارید این است که هنگام حمام بعد از تاتو، بانداژها را باز نکنید. آب در ساعات اولیه می تواند برای روند بهبودی شما بسیار مضر باشد. علاوه بر این، بیشتر باندها ضد آب هستند، اما همچنان توصیه می‌شود که کل آن ناحیه خشک بماند.

با اجتناب از تماس با آب در ناحیه تاتو شده، از تماس با باکتری های بالقوه ای نیز جلوگیری می کنید زیرا تماس آب گرم با آن ناحیه باعث تولید مثل باکتری ها در یک زمین گرم و مرطوب میشود. زخم تاتو باید خشک شود تا بتواند التیام یابد. به این ترتیب، در روزهای اول پس از تاتو زدن، تاتو خود را در معرض آب قرار ندهید.

 

 1. دوش اسفنجی را امتحان کنید

هم حمام کردن و هم دوش گرفتن کامل در روزهای اول بعد از انجام تاتو ممنوع است. به همین دلیل است که بهتر است فقط قسمت هایی از بدن را دوش بگیرید که به تاتو متصل نیستند. حمام و دوش اسفنجی بهترین گزینه برای زمانی است که تاتو بزرگ است و اجتناب از خیساندن آن دشوار است. از یک اسفنج و ژل حمام برای شستشوی قسمت هایی که از تاتو دور هستند با آب ملایم استفاده کنید.

دوش اسفنجی اغلب در بیمارستان ها پس از انجام یک عمل جراحی جدی توسط بیمار انجام می شود. از آنجایی که تاتو شامل سوزنی است که به لایه بالایی پوست به نام درم نفوذ می کند، بهتر است از این نوع دوش ملایم برای تمیز کردن و طراوت بدن خود استفاده کنید.

 

حمام بعد از تاتو
حمام بعد از تاتو

پس از برداشتن باند

بعد از گذشت دو روز که بانداژ را برداشتید، تاتو شما کمتر تحریک پذیر و متورم می شود و زمان آن رسیده است که زخم شما اولین تماس را با آب داشته باشد. فکر نکنید که دیگر لازم نیست مراقب باشد. اگر تاتو بزرگ باشد، می تواند بیش از 6 هفته طول بکشد تا بهبود یابد. به همین دلیل باید اقدامات زیر را انجام دهید تا مطمئن شوید که تاتو شما تمیز خواهد بود.

 

 1. از آب ولرم استفاده کنید

یکی از بدترین کارهایی که می توانید انجام دهید حمام بعد از تاتو در آب سرد یا فوق گرم است. همانطور که می دانید، بخار و آب داغ می تواند منافذ بدن را باز کند و عفونتی ایجاد کند که به سختی بهبود خواهد یافت. پوست شما هنوز نیاز به بازیابی و بهبودی کامل دارد.

به همین دلیل اگر نگران خراب شدن تاتو هستید باید از آب خنک یا آب ولرم استفاده کنید. از آب داغ به هر قیمتی اجتناب کنید، زیرا ممکن است تاتو شما که اکنون در راه بهبودی است به طرز وحشتناکی عفونت کند. فقط این نیست، اگر آب داغ با زخم تاتو شما تماس پیدا کند، حمام بعد از تاتو با آب داغ بسیار دردناک خواهد بود. این می تواند باعث سوزش، یا به عبارت ساده، یک واکنش دردناک اشک آور باشد.

 

 1. اسکراب ممنوع

به یاد داشته باشید، فقط به این دلیل که تاتو شما شروع به بهبودی کرده است، به این معنی نیست که وقت آن رسیده است که دوش را روی آن بگیرید و آن را پاک کنید. همانطور که گفتیم، تاتو شما برای تماس مستقیم با آب، به خصوص در آب گرم یا داغ، آماده نیست.

اطمینان حاصل کنید که کمی آب ولرم به محل زخم تاتو پاشیده و پوست خود را به آرامی مرطوب کنید. اسکراب به طور بالقوه می تواند پوست شما را تحریک کند و منجر به عفونت شود. علاوه بر این، ممکن است پوست شما شروع به کنده شدن کند، که قطعا برای تاتو شما مضر است.

از تماس زیاد با تاتو خودداری کنید و فقط به آرامی ناحیه را مرطوب کنید. پارچه شستشو نیز چیز بدی است زیرا محل پرورش باکتری است. به هر قیمتی از استفاده از اسکراب، لوسیون های لایه بردار و پارچه شستشو خودداری کنید زیرا باعث التهاب پوست تاتو شما می شود.

 

ترمیم تاتو بدن
ترمیم تاتو بدن
 1. زمان حمام بعد از تاتو از صابون ملایم استفاده کنید

باز هم، بدون شستشو با صابون، فقط پوست را مرطوب کرده و به آرامی صابون را روی پوست خود بمالید. این باید یک صابون ملایم باشد که از ترکیبات حساس سازگار با پوست ساخته شده باشد که باعث تحریک بیشتر پوست شما نشود. صابون های مختلفی وجود دارد که می توانید آنها را امتحان کنید که هم برای شستشوی صورت و هم برای بدن مناسب هستند.

ما دو مورد از بهترین صابون های ملایم مورد استفاده برای صورت و بدن حساس و حمام بعد از تاتو را توصیه می کنیم

 • Eucerin : این ترکیب یک فرمول بدون صابون است که هم روی صورت و هم بدن شما معجزه می کند. این صابون بدون عطر و رنگ است، بنابراین لازم نیست نگران خطرات آن باشید.
 • مایع شستشوی صورت و بدن سبامد : با فرمول PH ملایم یا بهتر بگوییم خنثی، مایع شستشوی سبامد برای حساس ترین قسمت های صورت و بدن شما بهترین گزینه است. استفاده از این صابون برای زخم تاتو، باعث تمیز شدن صحیح آن میشود.

 

 1. تاتو خود را به آرامی تمیز کنید

شما نباید زمان زیادی را زیر دوش بگذرانید، فقط به اندازه ای است که زخم تاتو خود را تمیز کنید، تا خشک شدن و التیام آن با سرعت خودش ادامه یابد، و حتی اگر به درستی از آن مراقبت کنید، سریعتر هم می شود.

پس از اتمام حمام، تاتو خود را به شدت مالش ندهید، قسمت تاتو را با یک حوله ملایم بپوشانید و آن را مالش ندهید زیرا ممکن است پوست متورم، تحریک شود و حتی شروع به خونریزی کند.

 

مواردی که باید هنگام حمام بعد از تاتو اجتناب کنید

در نهایت لیستی از کارهایی که نباید هنگام حمام بعد از تاتو انجام دهید تهیه کردیم. آنها را بخوانید و به خاطر بسپارید تا در صورتی که ممکن است ناخواسته به انجام این کار فکر کنید.

 1. از لوسیون ها و پمادهای قوی بدن استفاده نکنید.
 2. از مالیدن حوله روی پوست خود اجتناب کنید
 3. از شنا در استخر خودداری کنید
 4. یک هفته تا دو هفته حمام نکنید تا تاتو وارد مراحل نهایی بهبودی شود.
 5. سعی کنید رنگ تاتو را از بین نبرید، زیرا این کار ظاهر تاتو شما را خراب می کند و احتمالاً پس از بهبودی تاتو باید دوباره به تاتو کار مراجعه کنید و دوباره آن را ترمیم کنید.
3.2/5 - (10 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

دسته بندی ها