میکروتهران، میکروتهران عــرضه کننده انواع دستگاه تاتو، سوزن، رنگ تاتو وردفیمس، پرمابلند و…

ترمیم تاتو بدن

ترمیم تاتو بدن

ترمیم تاتو بدن

با وجود دائمی بودن تاتو بدن، بعد از مدتی به دلایل مختلف شاهد کمرنگ شدن تاتو بدن هستیم. در این صورت نیاز به ترمیم است؛ چرا که با کمرنگ شدن اثر تاتو، زیبایی آن نیز کاهش می یابد. لازم است ترمیم تاتو بدن، در زمان های خاصی انجام بگیرد. این زمان ها نیز باتوجه‌به شرایط مختلف متفاوت خواهند بود. در ادامه مطلب بیشتر به این مسئله خواهیم پرداخت.

زمان ترمیم تتو

زمان ترمیم تاتو بستگی به میزان محو شدن آن دارد. زمان محو شدن رنگ تاتو در برخی از افراد بسیار سریع است؛ ازاین‌رو پس از مدت کوتاهی به ترمیم تاتو بدن نیاز پیدا می‌کنند. سریع بودن زمان محو شدن رنگ‌دانه‌ها به نوع پوست افراد و بدن آن‌ها بستگی دارد. برای مثال در پوست‌های چرب به نسبت دیگر انواع پوست‌ها، محو شدن رنگ تاتو با سرعت بالاتری صورت می‌گیرد. افزون بر نوع پوست افراد، شرایط محیطی نیز بر روی محو شدن تاتو تأثیرگذار هستند.

از جمله این شرایط می‌توان به قرار گرفتن زیاد محل تاتو در برابر نور خورشید، شرجی بودن محل زندگی، تعریق زیاد، برخورد زیاد فرد با آب، استفاده از مواد شوینده و آرایشی خاص، نوع رنگ تاتو و… اشاره کرد. همچنین لازم به ذکر است که برخی از تاتوها در اصل نیمه دائم هستند و پس از مدتی که اغلب در حدود دو سال به طول می‌انجامد به طور کامل از بین می‌روند. نخستین ترمیم تاتو بدن نیز ضروری بوده و حتماً موظف به انجام آن هستید.

میزان وضوح تاتو بعد از ترمیم
میزان وضوح تاتو بعد از ترمیم

ترمیم تاتو بدن در وضوح آن مؤثر است؟

هدف و مقصود نهایی از ترمیم تاتو بدن، افزایش وضوح آن است. البته این که میزان وضوح تاتو بعد از ترمیم آن تا چه میزان است، به موارد مختلفی بستگی دارد که مهم‌ترین آن‌ها مهارت و تخصص تاتو کار است. درصورتی‌که به یک مرکز معتبر و نزد یک تاتو کار حرفه‌ای جهت ترمیم تاتو مراجعه فرمایید، می‌توانید نتیجه دلخواه خود را از ترمیم تاتو کسب کنید.

هزینه ترمیم تاتو چقدر است؟

هزینه ترمیم تاتو بدن به میزان محو بودن آن بستگی دارد. در واقع این هزینه به میزان کار هنرمندی بستگی دارد که عمل تاتو را انجام می‌دهد. بدیهی است درصورتی‌که میزان محو بودن تاتو بسیار زیاد باشد به‌تبع زمان و انرژی که تاتو کار صرف ترمیم آن خواهد کرد، بالا است. این امر نیز منجر به بالارفتن دستمزد می‌شود.

اغلب اوقات هزینه ترمیم کردن تاتو بدن 60 الی 70 درصد هزینه اولیه آن است اما گاهی اوقات ممکن است تاتو به‌قدری محو شده باشد که زمان ترمیم کردن آن به‌اندازه تاتو اولیه طول بکشد. در این صورت بدیهی است که قیمت آن به‌اندازه انجام تاتو اولیه باشد. همچنین درصورتی‌که کار ترمیم را نزد شخصی غیر از هنرمند اولیه انجام دهید، معمولاً هزینه کاملی از شما دریافت خواهد کرد.

 

ترمیم تاتو بدن
ترمیم تاتو بدن

افزایش ماندگاری تاتو بدن

باوجوداینکه ترمیم تاتو بدن امکان‌پذیر است و در اغلب موارد تأثیر قطعی دارد، به‌هرحال لازم است وقت و هزینه‌ای را صرف ترمیم آن کنید. باتوجه‌به این مسئله عاقلانه است که از محو شدن تاتو خود جلوگیری به عمل بیاورید. این جلوگیری با رعایت نکات ساده‌ای میسر است. البته رعایت این موارد موجب این نمی‌شود که تاتو شما تا آخر عمر باقی بماند، بلکه تنها مدت‌زمان ماندگاری آن را افزایش می‌دهید.

از جمله این موارد می‌توان به شستشوی روزانة پوست خود با صابون‌های بدون عطر اشاره کرد. نوع پوست شما نیز در ماندگاری تاتو بدن تأثیرگذار است. دراین‌رابطه لازم است آب فراوان بنوشید تا رطوبت بدن شما حفظ شود. تغییرات ناگهانی وزن نیز با تأثیرگذاری روی پوست موجب کاهش ماندگاری تاتو می‌شود. پوشیدن لباس مناسب نیز در افزایش ماندگاری تاتو مؤثر است.

جمع‌بندی

باوجوداینکه تاثیر خالکوبی بدن دائمی است، اما بعد از مدت‌زمانی شاهد کمرنگ شدن تاتو بدن خواهیم بود. درصورتی‌که با این مشکل مواجه شدید، نیاز است تا نسبت به ترمیم تاتو بدن خود اقدام کنید. اهداف و مقاصد مختلفی پشت ترمیم تاتو وجود دارند که اصلی‌ترین آن‌ها، افزایش دادن وضوح آن است. میزان وضوح تاتو بعد از ترمیم به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توانیم به مهارت و تخصص تاتو کار اشاره داشته باشیم.

2/5 - (4 امتیاز)

یک پاسخ به “ترمیم تاتو بدن”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

دسته بندی ها